fbpx

Backlink Çalışmaları

%100 SEO Uyumlu

Backlink Çalışmaları

Backlink çalışmaları bir web sitesinin görünürlüğünü arttırmak üzere yapılmaktadır. Site dışı SEO çalışmaları arasında olup arama motorlarında daha üst sıralara çıkmaya yardımcı olur. Google’un sitenizi güvenli ve kaliteli olarak tanıması için oldukça önemli bir çalışmadır.
Bu kapsamda sitenizin herhangi bir URL adresi, internette farklı bir sitede yayınlanır. İşlem sadece ana sayfalar üzerinden değil, diğer sayfalar üzerinden de gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda hem Google üzerinde sıralamanın artması hem de yeni ziyaretçiler alınabilmesi mümkün olur. Arama motorlarının kullandığı robotlar hem backlink veren hem de alan siteyi güvenilir olarak işaretlediği için karşılıklı olarak avantajlıdır.
Buna karşılık alınan backlinklerin kaliteli olması gerekir. Aksi durumda olumsuz sonuçlar alınarak sıralamanın düşmesi muhtemeldir.

Backlink Türleri Nedir
Backlink Türleri

Backlink Türleri

Backlink kendi içerisinde Doğal, Footer, Nofollow, Dofollow, ücretli-sponsorlu, yüksek otoriteli linkler olarak ayrılır. SEO çalışması yapılırken ayrıntılı bir şekilde incelenmesi, size en uygun olanının tercih edilmesi gerekir. Bu bakımdan Mor Grafik bünyesinde bulunan SEO uzmanları ile ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde tespit ederek, verimli sonuçlar almanızı sağlar.